Страхування подорожуючих – це страхування ризиків, пов'язаних з необхідною медичною допомогою та екстреними транспортними витратами в подорожі. Відшкодування шкоди відбувається, якщо страховий випадок настав за кордоном на території країни, зазначеної в договорі. Для виїзду за кордон поліс медичного страхування є необхідним документом.
Програми туристичного страхування можуть відрізнятися залежно від компанії, з якою укладається договір, потреб та можливостей застрахованого. В обов'язковому порядку при виїзді за кордон страхуються: випадки раптового настання захворювань, яке потребує невідкладної медичної допомоги; нещасні випадки і травми; ліки, які виписав лікар; лікування в стаціонарі; медична евакуація і транспортування до лікувального закладу або місця проживання.
Важливо❗️ Страховим випадком не рахується раптове захворювання, яке має хронічний характер, і відоме до отримання страхового поліса.
Крім медичних ризиків, в страхування туристів, що виїжджають за кордон, можуть входити:
- надання термінової стоматологічної допомоги;
- вартість екстрених хірургічних операцій;
- витрати на транспортування застрахованого в країну його постійного проживання у разі серйозних травм;
- вартість квитків для одного з родичів, які прибули для догляду за потерпілим;
- вартість транспортних витрат і супроводу на батьківщину дітей застрахованої особи, які залишились без догляду;
- репатріація (повернення на батьківщину тіла у разі смерті);
- громадянська відповідальність застрахованого – на випадок нанесення їм шкоди третім особам в ході перебування за кордоном;
- невиїзд у разі дострокового переривання путівки або її скасування не з вини страхувальника;
- страхування багажу;
- послуги юриста;
- відправка термінових повідомлень і здійснення телефонних дзвінків, пов'язаних з настанням страхового випадку.
Не всі витрати, пов'язані зі здоров'ям застрахованого, що виникли під час його перебування за кордоном, будуть компенсовані страховою компанією. У перелік випадків, які потребують медичної допомоги, але не будуть покриті туристичної страховкою, входять:
- надання допомоги при загостренні хронічного захворювання або захворювання, що почалося до моменту виїзду за кордон;
- надання допомоги у разі алкогольного або наркотичного сп'яніння;
- шкода здоров'ю, завдана через спроби суїциду;
- витрати в зв'язку з вагітністю, абортами і родами. Виняток становлять вимушені переривання вагітності через нещасні випадки;
- захворювання внаслідок впливу радіації.
Не входять до переліку ризиків, що покриваються, також травми в результаті вчинення застрахованою особою протиправних дій.
Існує кілька програм страхування, які розраховані на відшкодування певних випадків:
- Програма А (невідкладна медична допомога). За цією програмою відшкодовується вартість невідкладної медичної допомоги, наданої застрахованій особі внаслідок гострого погіршення стану її здоров'я, причиною якого стала раптова хвороба або нещасний випадок, що загрожує життю і здоров'ю.
- Програма B (медико-адміністративні послуги). За цією програмою додатково до медичних витрат, перерахованих в Програмі А, відшкодовуються витрати, які нерозривно пов'язані із страховим випадком з питання перебування в стаціонарах, оплаті ліків або прийомів в лікарнях.
- Програма С (медико-адміністративні та юридичні послуги). За цією програмою додатково до медико-адміністративних витрат, перерахованих в Програмі В, також відшкодовуються витрати, нерозривно пов'язані з настанням страхового випадку з юридичної частини (депортація, надання послуг адвоката і тд).
- Програма D (медико-адміністративні, юридичні та транспортні послуги). За цією програмою додатково до медико-адміністративних і юридичних витрат, перерахованих в Програмі С відшкодовуються витрати застрахованої особи, що подорожує на власному автомобілі, які пов'язані з пошкодженням цього транспортного засобу в результаті ДТП.
|